4. března
Re:voir vydal DVD s filmy Alaina Mazarse.
5. března
Velkou cenu poroty na Berlinale získal Rjúsuke Hamaguči za Kolo štěstí a fantazie.
7. března
Dvojí cieslarovské výročí, které připadlo na začátek roku, připomněl v Echu Jiří Peňás: „Po Jiřím zbyly (vedle zarmoucených přátel, dětí, žen a mužů) vynikající texty sebrané v knihách, které stojí za to brát stále do rukou (Concettino ohlédnutí, Kočky na Atalantě, Hlas deníku) a vychutnávat a oceňovat, jak se o umění, o filmech, o knihách a také o životě může psát, tedy pokud má někdo takový talent: jak se o nich dá přemýšlet, do hloubky, přitom výstižně a srozumitelně, rozumem, stejně jako citem.“
8. března
Národní filmový archiv vydal na BD Dalekou cestu. Mezi bonusy nalezneme například dobovou nacistickou propagandu Terezín nebo pozdější dokumenty Motýli tady nežijí či Město darované.
12. března
Feministický web Another Gaze spustil bezplatný streaming. Jako první byly uvedeny filmy přeceňované komunistické dokumentaristky Cecilie Manginiové.
14. března
Film Comment se znovu vrací k životu – zatím v podobě týdenního newsletteru a podcastu.
17. března
„Book my flight now, my wife and I are coming!“ prohlásil vloni po zrušení canneského festivalu Spike Lee. Letos ho festival znovu jmenoval předsedou poroty. Zároveň deklaroval, že sníží uhlíkovou stopu.
18. března
Na streamovacím kanálu Francouzské filmotéky HENRI jsou uváděny klasické thajské filmy padesátých let.
Začíná on-line retrospektiva filmů Jürgena Rebleho v Mnichovském filmovém muzeu.
21. března
Robert Sedláček připravil pro Český rozhlas seriál ze vzpomínek Karla Vachka.
25. března
Zemřel Bertrand Tavernier.
„Jako kritik se nikdy nevyjadřoval esoterickým nebo mondénním jazykem. Vždy psal velmi čitelně. Neliboval si v abstrakci. Věděl, jak komunikovat (…) Byl opakem nesnášenlivosti a fanatismu, který bohužel velmi poškodil francouzskou kritiku,“ řekl o něm v rozhovoru pro France Culture jeho přítel Michel Ciment.
31. března
Na webu This Long Century publikují filmaři, výtvarníci, hudebníci a další umělci své vzpomínky, deníkové záznamy, eseje, rodinné filmy či jiné dokumenty osobní povahy. Mezi novými příspěvky najdeme texty od Nathaniela Dorského nebo Hilala Baydarova.